Sezon SuperEnduro 2022/23 wystartował!

Nowy sezon SuperEnduro rozpoczęty! W Krakowie jak wiecie ze względu na brak klasy Europa (pierwszy oficjalny wyścig nastąpi 7 stycznia w Niemczech) wystartowałem treningowo w klasie Prestige. Chciałem awansować do finałów, ale wiedziałem, że jak to się uda to, będzie mnie czekała rywalizacja w wyścigach Open. Brali w nich udział zawodnicy, którym nie udało się wskoczyć do finałów najmocniejszej z klas.

Tam rywalizacja i tak była bardzo ostra. Mogę powiedzieć, że odnotowałem całkiem dobry występ. W pierwszym biegu pojechałem naprawdę solidnie, dzięki czemu udało mi się dojechać do linii mety na drugim miejscu. W drugim z finałów Open miałem mniej szczęścia i byłem szósty. W efekcie 2-6 dało mi czwarte miejsce, a od trzeciego schodka podium dzielił mnie zaledwie 1 punkt. Był przez to pewien niedosyt, lecz ogólnie start uznaję na plus. Motocykl spisywał się rewelacyjnie, a na swoje przygotowanie także nie mogę narzekać.

Po pierwszym starcie nowego cyklu wiem w jakim miejscu jestem i nie zamierzam zwalniać w swoich dalszych przygotowaniach. W Niemczech podczas 1 startu już we właściwej dla mnie klasie, będę chciał wypaść jak najlepiej!

Dziękuję Wam wszystkim za mocny doping, zarówno ten w Tauron Arenie, jak i ogromną ilość słów wsparcia przekazywanych online.

📸 Filip Wojtczak

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s