Leatt Velocity 6.5 – tym szkłom moje oczy mówią TAK

dnia

Minione Getzen Rodeo było dla mnie nie tylko pierwszą okazją w karierze do sprawdzenia się w tym endurowym piekle, ale także pierwszą okazją do przetestowania nowych gogli Leat Velocity w warunkach bojowych. Jak się spisały i jakie są moje odczucia na ich temat?

leatt-6.5-velocity-leatt-polska-olek-motocykle

Zacznę od tego, że gogle już na początku zachwyciły mnie wizją jaką oferują. Ta naprawdę jest szeroka, przez co widoczność jest świetna. Jak wyczytałem zapewniają 170-stopniowe pole widzenia. Do tego grube, sztywne szybki budują poczucie solidności i pewności. W ich temacie od razu dodam, że system ich zmieniania jest – rewelacyjny! Wystarczy dosłownie kilka sekund, by bez siłowania się z goglami zmienić szybkę, która w Velocity jest trzymana poprzez dwa boczne zaczepy. To rozwiązanie zasługuje na ogromnego plusa.

oskar-kaczmarczyk-gogle-leatt-velocity-6.5-leatt-polska (2)

A co w trakcie jazdy? Finalnie, jak to w warunkach wyścigowych, po jakimś czasie gogle powędrowały na tył kasku. Podczas Getzen było takie piekło, że jak każdy tam, potrzebowałem maksymalnej chłodzenia dla głowy, która po prostu się gotowała!

oskar-kaczmarczyk-gogle-leatt-velocity-6.5-leatt-polska (7).jpeg

Teraz z Leatt odbywamy regularne treningi w trudnym terenie i gogle sprawują się świetnie. System wentylacji sprawia, że dobrze radzą sobie one z parowaniem i w sumie, dopóki nie nachodzi mnie chęć ich zdjęcia, żeby tak jak na Getzenie zapewnić sobie lepsze chłodzenie głowy, to potrzeba ich zdejmowania jeszcze mnie nie zastała. Naprawdę trudno o parowanie.

gogle-leatt-6.5-velocity-2019-3

Do tego – podkreślę to już po raz drugi – szeroki kont widzenia pozwala na swobodne rozglądanie się przed siebie bez konieczności wykonywania  ruchów głową. Leatt nie ograniczają bowiem w jakimś dużym stopniu naturalnego pola widzenia.  Grube pianki z kolei dobrze chłoną pot, dzięki czemu nawet gdy jest bardzo ciężko, nie spływa on do oczu.

_DSC3568.JPG

 

Warto też wspomnieć o zabezpieczeniu szybki specjalną powłoką, która odprowadza wodę (właściwości samooczyszczające). Podczas jazdy na rowerze, gdzie prędkości nie są duże może nie działa to w takim stopniu, ale na motocyklu podczas szybkiej jazdy, po wjeździe w kałużę woda szybko spływa z gogli.

oskar-kaczmarczyk-gogle-leatt-velocity-6.5-leatt-polska (3)

Tak więc co tu dużo mówić. Osobiście jestem zadowolony z produktu i cieszę się będzie ze mną w nowym sezonie.

Dzięki Leatt Polska!

PS. Tacie też przypadły do gustu!

przemek-kaczmarczyk-leatt-velocity-6.5.jpg

Oskar#6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s